Isle of Wight Marlins


23rd Isle of Wight Masters Open Meet at Medina Leisure Centre (25m)

Web page created by CORGI on 04/02/2024


Event: 1. 800m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (B ), A

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COLLINS Bethany (1999) (B ) 10:36.65 440 HAILSHAM SC

Event: 1. 800m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (D ), C

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KERRIGAN Laura (1985) (D ) 11:56.77 308 Spencer Swim Team

Event: 1. 800m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 YENDOLE Karen (1980) (E ) 11:21.23 359 Poole Swimming Club
2 BATES Wendy (1982) (E ) 11:35.71 337 Seagulls Swimming Club

Event: 1. 800m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COOMBS Andrea (1974) (G ) 12:20.77 279 Farnham SC

Event: 1. 800m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FRIEND Kerry (1969) (H ) 13:46.75 201 EXE Masters

Event: 1. 800m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BROOKS Janine (1963) (I ) 11:19.68 362 Farnham SC
2 PATEL Jacqueline (1960) (I ) 18:05.83 88 Spencer Swim Team

Event: 1. 800m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (N ), N

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BALL Jenny (1938) (N ) 19:17.40 73 Ryde Swimming Club

Event: 2. 800m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (A ), 18 to 24

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MACAULEY-CONWAY CONOR (2002) (A ) 14:25.97 134 Kingston Royals

Event: 2. 800m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (D ), C

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CHALLIS Shaun (1987) (D ) 09:30.33 469 Brighton Dolphins

Event: 2. 800m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PUTANS Jevgenijs (1982) (E ) 10:56.61 307 Bracknell & Wokingham

Event: 2. 800m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WRIGHT Terry (1961) (I ) 11:44.23 249 Bracknell & Wokingham

Event: 3. 100m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (B ), A

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COLLINS Bethany (1999) (B ) 01:03.07 529 HAILSHAM SC
2 MARTIN Kathryn (1998) (B ) 01:35.08 154 Bracknell & Wokingham

Event: 3. 100m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (D ), C

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KERRIGAN Laura (1985) (D ) 01:17.59 284 Spencer Swim Team

Event: 3. 100m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JANNAWAY Kelli (1981) (E ) 01:05.80 465 Wantage SC
2 BATES Wendy (1982) (E ) 01:16.21 299 Seagulls Swimming Club

Event: 3. 100m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ADDISON Deborah (1970) (G ) 01:07.29 435 Farnham SC
2 JENDEN Karen (1970) (G ) 01:09.09 402 Bracknell & Wokingham
3 DAVISON Sarah (1973) (G ) 01:17.54 284 Mid-Sussex Marlins

Event: 3. 100m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COOKE Laura (1965) (H ) 01:11.80 358 Bracknell & Wokingham
2 KELLY ONAY Lindsay (1967) (H ) 01:15.95 302 Wantage SC
3 FRIEND Kerry (1969) (H ) 01:26.53 204 EXE Masters
4 BAYNTON Clair (1965) (H ) 01:27.78 196 Bracknell & Wokingham
5 DAWE Julia (1965) (H ) 01:32.29 168 Redhill & Reigate Swimming Clu

Event: 3. 100m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BROOKS Janine (1963) (I ) 01:12.25 351 Farnham SC
2 CALLAWAY Lynda (1962) (I ) 01:33.79 160 Bracknell & Wokingham
3 PATEL Jacqueline (1960) (I ) 02:00.26 76 Spencer Swim Team

Event: 3. 100m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (J ), J

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 REED Margaret (1958) (J ) 01:16.00 302 South Beds Masters
2 MOORE Claire (1955) (J ) 01:29.03 188 Bracknell & Wokingham

Event: 3. 100m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (N ), N

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BALL Jenny (1938) (N ) 02:09.38 61 Ryde Swimming Club

Event: 4. 100m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (A ), 18 to 24

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARNESS Alexander (2003) (A ) 00:57.46 478 Chichester Cormorants
2 JENNER Jacob (2003) (A ) 01:00.17 416 Ryde Swimming Club
3 LACEY Zachary (2000) (A ) 01:20.14 176 Seaclose Swimming Club
4 MACAULEY-CONWAY CONOR (2002) (A ) 01:31.85 117 Kingston Royals

Event: 4. 100m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (C ), B

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SCOTT James (1991) (C ) 01:15.63 209 Basingstoke Blue Fins

Event: 4. 100m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LAMBERT Matthew (1981) (E ) 00:58.32 457 Brighton Dolphins
2 PUTANS Jevgenijs (1982) (E ) 01:08.58 281 Bracknell & Wokingham

Event: 4. 100m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (F ), O

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JOHNSON Richard (1978) (F ) 01:06.58 307 Chichester Cormorants
2 ERIKSSON Trent (1978) (F ) 01:09.48 270 Seaclose Swimming Club

Event: 4. 100m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ADAMS Greg (1972) (G ) 01:01.47 390 Bracknell & Wokingham

Event: 4. 100m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GOMEZ MATTHEW (1966) (H ) 01:09.40 271 KIDDLINGTON & GOSFORD
2 REED Julian (1965) (H ) 01:27.06 137 City of Milton Keynes

Event: 4. 100m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WRIGHT Terry (1961) (I ) 01:20.56 173 Bracknell & Wokingham

Event: 4. 100m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (K ), K

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KEEN Michael (1953) (K ) 01:51.00 66 Guildford City

Event: 5. 50m Breaststroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (B ), A

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CRITCHLEY Paige (1995) (B ) 00:38.55 416 Poole Swimming Club
2 SUSSMES Imogen (1995) (B ) 00:50.98 180 Ryde Swimming Club

Event: 5. 50m Breaststroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (C ), B

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCLAUGHLIN Jade (1993) (C ) 00:47.70 220 Seaclose Swimming Club

Event: 5. 50m Breaststroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (D ), C

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOLMES Kim (1986) (D ) 00:42.45 312 Ryde Swimming Club

Event: 5. 50m Breaststroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 YENDOLE Karen (1980) (E ) 00:43.22 295 Poole Swimming Club
2 HALLITT Tahlia (1982) (E ) 00:51.87 171 Havant & Waterlooville

Event: 5. 50m Breaststroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JENDEN Karen (1970) (G ) 00:40.32 364 Bracknell & Wokingham
2 COOMBS Andrea (1974) (G ) 00:51.19 178 Farnham SC
3 DOGGART Nike (1972) (G ) 00:54.20 150 Guildford City

Event: 5. 50m Breaststroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KELLY ONAY Lindsay (1967) (H ) 00:48.05 215 Wantage SC
2 DAWE Julia (1965) (H ) 00:50.57 184 Redhill & Reigate Swimming Clu

Event: 5. 50m Breaststroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PATEL Jacqueline (1960) (I ) 01:01.96 100 Spencer Swim Team

Event: 5. 50m Breaststroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (J ), J

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MOORE Claire (1955) (J ) 00:53.06 159 Bracknell & Wokingham

Event: 6. 50m Breaststroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (C ), B

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BARBER Matthew (1994) (C ) 00:34.95 377 West Wight Swimming Club

Event: 6. 50m Breaststroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PUTANS Jevgenijs (1982) (E ) 00:34.17 403 Bracknell & Wokingham

Event: 6. 50m Breaststroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (F ), O

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROBST Marcus (1975) (F ) 00:41.64 222 Chichester Cormorants

Event: 6. 50m Breaststroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCCLINTOCK Mark (1973) (G ) 00:37.38 308 Wantage SC

Event: 6. 50m Breaststroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 POPOV Nicolas (1961) (I ) 00:40.38 244 West Wight Swimming Club
2 WRIGHT Terry (1961) (I ) 00:40.86 235 Bracknell & Wokingham

Event: 6. 50m Breaststroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (K ), K

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRIS Graham (1951) (K ) 00:44.08 187 West Wight Swimming Club
2 KEEN Michael (1953) (K ) 01:00.38 73 Guildford City

Event: 7. 100m Ind. Medley, Female, 03/02/2024 Age Group result (B ), A

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CRITCHLEY Paige (1995) (B ) 01:15.67 444 Poole Swimming Club
2 STOCKBRIDGE Emma (1995) (B ) 01:23.90 325 Seaclose Swimming Club

Event: 7. 100m Ind. Medley, Female, 03/02/2024 Age Group result (C ), B

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOLDING Rebecca (1993) (C ) 01:39.52 195 Poole Swimming Club

Event: 7. 100m Ind. Medley, Female, 03/02/2024 Age Group result (D ), C

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BROOMAN Rosie (1989) (D ) 01:18.21 402 Seaclose Swimming Club
2 HOLMES Kim (1986) (D ) 01:25.00 313 Ryde Swimming Club

Event: 7. 100m Ind. Medley, Female, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JANNAWAY Kelli (1981) (E ) 01:17.37 415 Wantage SC
2 HALLITT Tahlia (1982) (E ) 01:52.50 135 Havant & Waterlooville

Event: 7. 100m Ind. Medley, Female, 03/02/2024 Age Group result (F ), O

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WARD Maria (1975) (F ) 01:57.82 117 Isle of Wight Marlins

Event: 7. 100m Ind. Medley, Female, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ADDISON Deborah (1970) (G ) 01:16.77 425 Farnham SC

Event: 7. 100m Ind. Medley, Female, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FRIEND Kerry (1969) (H ) 01:36.61 213 EXE Masters

Event: 7. 100m Ind. Medley, Female, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PATEL Jacqueline (1960) (I ) 02:21.67 67 Spencer Swim Team

Event: 7. 100m Ind. Medley, Female, 03/02/2024 Age Group result (J ), J

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
-- BARTON Judith (1956) (J ) DNS -- Poole Swimming Club

Event: 8. 100m Ind. Medley, Male, 03/02/2024 Age Group result (C ), B

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BARBER Matthew (1994) (C ) 01:12.54 342 West Wight Swimming Club

Event: 8. 100m Ind. Medley, Male, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PUTANS Jevgenijs (1982) (E ) 01:17.85 277 Bracknell & Wokingham

Event: 8. 100m Ind. Medley, Male, 03/02/2024 Age Group result (F ), O

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOSFORD Mark (1978) (F ) 01:19.87 256 Wantage SC

Event: 8. 100m Ind. Medley, Male, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCCLINTOCK Mark (1973) (G ) 01:23.73 222 Wantage SC

Event: 8. 100m Ind. Medley, Male, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 REED Julian (1965) (H ) 01:37.71 140 City of Milton Keynes

Event: 8. 100m Ind. Medley, Male, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WRIGHT Terry (1961) (I ) 01:23.37 225 Bracknell & Wokingham
2 POPOV Nicolas (1961) (I ) 01:25.76 207 West Wight Swimming Club

Event: 8. 100m Ind. Medley, Male, 03/02/2024 Age Group result (K ), K

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DOYLE Paul (1953) (K ) 01:50.63 96 West Wight Swimming Club
2 KEEN Michael (1953) (K ) 02:06.79 64 Guildford City

Event: 9. 50m Butterfly, Female, 03/02/2024 Age Group result (B ), A

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COLLINS Bethany (1999) (B ) 00:31.76 452 HAILSHAM SC
2 STOCKBRIDGE Emma (1995) (B ) 00:40.11 224 Seaclose Swimming Club
3 MARTIN Kathryn (1998) (B ) 00:52.21 101 Bracknell & Wokingham

Event: 9. 50m Butterfly, Female, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JANNAWAY Kelli (1981) (E ) 00:31.99 442 Wantage SC

Event: 9. 50m Butterfly, Female, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DOGGART Nike (1972) (G ) 00:54.87 87 Guildford City

Event: 9. 50m Butterfly, Female, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COOKE Laura (1965) (H ) 00:35.12 334 Bracknell & Wokingham
2 KELLY ONAY Lindsay (1967) (H ) 00:40.16 223 Wantage SC
-- FRIEND Kerry (1969) (H ) DNS -- EXE Masters

Event: 9. 50m Butterfly, Female, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PATEL Jacqueline (1960) (I ) 01:10.14 41 Spencer Swim Team

Event: 9. 50m Butterfly, Female, 03/02/2024 Age Group result (J ), J

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 REED Margaret (1958) (J ) 00:37.94 265 South Beds Masters

Event: 10. 50m Butterfly, Male, 03/02/2024 Age Group result (A ), 18 to 24

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARNESS Alexander (2003) (A ) 00:29.22 415 Chichester Cormorants
2 LACEY Zachary (2000) (A ) 00:35.21 237 Seaclose Swimming Club
3 MACAULEY-CONWAY CONOR (2002) (A ) 00:51.54 75 Kingston Royals

Event: 10. 50m Butterfly, Male, 03/02/2024 Age Group result (D ), C

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 POOK Jonathan (1988) (D ) 00:27.93 475 Brighton Dolphins

Event: 10. 50m Butterfly, Male, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PUTANS Jevgenijs (1982) (E ) 00:32.06 314 Bracknell & Wokingham

Event: 10. 50m Butterfly, Male, 03/02/2024 Age Group result (F ), O

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JOHNSON Richard (1978) (F ) 00:33.58 273 Chichester Cormorants

Event: 10. 50m Butterfly, Male, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GOMEZ MATTHEW (1966) (H ) 00:34.00 263 KIDDLINGTON & GOSFORD

Event: 10. 50m Butterfly, Male, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SUSSMES Matthew (1964) (I ) 00:33.50 275 Ryde Swimming Club
2 WRIGHT Terry (1961) (I ) 00:38.44 182 Bracknell & Wokingham

Event: 10. 50m Butterfly, Male, 03/02/2024 Age Group result (J ), J

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SCOTT Antony (1959) (J ) 00:38.74 178 Basingstoke Blue Fins

Event: 10. 50m Butterfly, Male, 03/02/2024 Age Group result (K ), K

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DOYLE Paul (1953) (K ) 00:50.38 81 West Wight Swimming Club
2 KEEN Michael (1953) (K ) 00:57.34 54 Guildford City

Event: 11. 4x50m F/S Relay, Female 120+ yrs, 03/02/2024

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 Seaclose 02:19.44 -- Seaclose Swimming Club

Event: 12. 4x50m F/S Relay, Female 160+ yrs, 03/02/2024

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 Bracknell & Wokingham A 02:51.65 -- Bracknell & Wokingham

Event: 15. 4x50m F/S Relay, Mixed 120+ yrs, 03/02/2024

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 Ryde 02:03.70 -- Ryde Swimming Club
2 Seaclose 02:06.30 -- Seaclose Swimming Club
-- Brighton Dolphins DNS -- Brighton Dolphins

Event: 16. 4x50m F/S Relay, Mixed 160+ yrs, 03/02/2024

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 Bracknell & Wokingham A 02:01.79 -- Bracknell & Wokingham
2 Wantage White Horses 02:10.51 -- Wantage SC
3 Seaclose 02:11.93 -- Seaclose Swimming Club

Event: 17. 100m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (B ), A

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MARTIN Kathryn (1998) (B ) 01:49.05 129 Bracknell & Wokingham

Event: 17. 100m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JANNAWAY Kelli (1981) (E ) 01:23.46 289 Wantage SC
2 BATES Wendy (1982) (E ) 01:30.14 230 Seagulls Swimming Club
3 YENDOLE Karen (1980) (E ) 01:35.49 193 Poole Swimming Club

Event: 17. 100m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DAVISON Sarah (1973) (G ) 01:27.32 253 Mid-Sussex Marlins

Event: 17. 100m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KELLY ONAY Lindsay (1967) (H ) 01:32.45 213 Wantage SC
2 BAYNTON Clair (1965) (H ) 01:37.22 183 Bracknell & Wokingham

Event: 17. 100m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PATEL Jacqueline (1960) (I ) 02:48.17 35 Spencer Swim Team

Event: 17. 100m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (J ), J

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
-- MOORE Claire (1955) (J ) DNS -- Bracknell & Wokingham

Event: 18. 100m Backstroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (D ), C

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CHALLIS Shaun (1987) (D ) 01:07.57 379 Brighton Dolphins

Event: 18. 100m Backstroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PUTANS Jevgenijs (1982) (E ) 01:26.28 182 Bracknell & Wokingham

Event: 18. 100m Backstroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (F ), O

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOSFORD Mark (1978) (F ) 01:21.45 216 Wantage SC
2 ERIKSSON Trent (1978) (F ) 01:21.63 215 Seaclose Swimming Club

Event: 18. 100m Backstroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ADAMS Greg (1972) (G ) 01:17.86 248 Bracknell & Wokingham

Event: 18. 100m Backstroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WRIGHT Terry (1961) (I ) 01:38.90 121 Bracknell & Wokingham

Event: 19. 50m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (B ), A

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COLLINS Bethany (1999) (B ) 00:29.45 492 HAILSHAM SC
2 SUSSMES Imogen (1995) (B ) 00:35.75 275 Ryde Swimming Club

Event: 19. 50m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (D ), C

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOLMES Kim (1986) (D ) 00:31.26 411 Ryde Swimming Club
2 BROOMAN Rosie (1989) (D ) 00:31.33 408 Seaclose Swimming Club
3 KERRIGAN Laura (1985) (D ) 00:34.98 293 Spencer Swim Team

Event: 19. 50m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BATES Wendy (1982) (E ) 00:35.11 290 Seagulls Swimming Club
2 HALLITT Tahlia (1982) (E ) 00:38.86 214 Havant & Waterlooville

Event: 19. 50m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (F ), O

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 RACSTER Sue (1975) (F ) 00:34.81 297 Poole Swimming Club

Event: 19. 50m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ADDISON Deborah (1970) (G ) 00:30.95 423 Farnham SC
2 JENDEN Karen (1970) (G ) 00:31.93 386 Bracknell & Wokingham
3 DOGGART Nike (1972) (G ) 00:43.14 156 Guildford City

Event: 19. 50m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COOKE Laura (1965) (H ) 00:32.04 382 Bracknell & Wokingham
2 KELLY ONAY Lindsay (1967) (H ) 00:34.30 311 Wantage SC
3 FRIEND Kerry (1969) (H ) 00:37.27 242 EXE Masters
4 DAWE Julia (1965) (H ) 00:41.40 177 Redhill & Reigate Swimming Clu

Event: 19. 50m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BROOKS Janine (1963) (I ) 00:34.05 318 Farnham SC
2 CALLAWAY Lynda (1962) (I ) 00:42.46 164 Bracknell & Wokingham
3 PATEL Jacqueline (1960) (I ) 00:57.54 65 Spencer Swim Team

Event: 19. 50m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (J ), J

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 REED Margaret (1958) (J ) 00:33.93 321 South Beds Masters
2 MOORE Claire (1955) (J ) 00:40.80 185 Bracknell & Wokingham
-- BARTON Judith (1956) (J ) DNS -- Poole Swimming Club

Event: 19. 50m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (N ), N

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BALL Jenny (1938) (N ) 00:58.88 61 Ryde Swimming Club

Event: 20. 50m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (A ), 18 to 24

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARNESS Alexander (2003) (A ) 00:26.36 456 Chichester Cormorants
2 JENNER Jacob (2003) (A ) 00:27.34 409 Ryde Swimming Club
3 LACEY Zachary (2000) (A ) 00:36.51 171 Seaclose Swimming Club
4 MACAULEY-CONWAY CONOR (2002) (A ) 00:40.07 130 Kingston Royals

Event: 20. 50m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (C ), B

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 POOK Ryan (1994) (C ) 00:25.80 487 Brighton Dolphins
2 BARBER Matthew (1994) (C ) 00:30.13 305 West Wight Swimming Club
3 SCOTT James (1991) (C ) 00:36.06 178 Basingstoke Blue Fins

Event: 20. 50m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (D ), C

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 POOK Jonathan (1988) (D ) 00:25.90 481 Brighton Dolphins

Event: 20. 50m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LAMBERT Matthew (1981) (E ) 00:26.68 440 Brighton Dolphins
2 PUTANS Jevgenijs (1982) (E ) 00:29.13 338 Bracknell & Wokingham

Event: 20. 50m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (F ), O

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JOHNSON Richard (1978) (F ) 00:30.25 302 Chichester Cormorants
2 ERIKSSON Trent (1978) (F ) 00:31.82 259 Seaclose Swimming Club
3 ROBST Marcus (1975) (F ) 00:34.48 204 Chichester Cormorants

Event: 20. 50m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ADAMS Greg (1972) (G ) 00:30.63 291 Bracknell & Wokingham
2 MCCLINTOCK Mark (1973) (G ) 00:33.35 225 Wantage SC

Event: 20. 50m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SUSSMES Matthew (1964) (I ) 00:29.01 342 Ryde Swimming Club
2 WRIGHT Terry (1961) (I ) 00:32.32 247 Bracknell & Wokingham
3 PENNY Vincent (1961) (I ) 00:34.47 204 West Wight Swimming Club

Event: 20. 50m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (J ), J

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SCOTT Antony (1959) (J ) 00:34.05 211 Basingstoke Blue Fins

Event: 20. 50m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (K ), K

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRIS Graham (1951) (K ) 00:32.64 240 West Wight Swimming Club
2 DOYLE Paul (1953) (K ) 00:39.60 134 West Wight Swimming Club
3 KEEN Michael (1953) (K ) 00:49.66 68 Guildford City

Event: 21. 25m Butterfly 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (B ), A

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SUSSMES Imogen (1995) (B ) 00:17.31 -- Ryde Swimming Club

Event: 21. 25m Butterfly 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (C ), B

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCLAUGHLIN Jade (1993) (C ) 00:18.66 -- Seaclose Swimming Club
2 HOLDING Rebecca (1993) (C ) 00:20.56 -- Poole Swimming Club
3 MONTAGUE Carelene (1991) (C ) 00:21.63 -- Seaclose Swimming Club

Event: 21. 25m Butterfly 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JANNAWAY Kelli (1981) (E ) 00:14.30 -- Wantage SC
2 HALLITT Tahlia (1982) (E ) 00:21.58 -- Havant & Waterlooville

Event: 21. 25m Butterfly 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DOGGART Nike (1972) (G ) 00:22.59 -- Guildford City

Event: 21. 25m Butterfly 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COOKE Laura (1965) (H ) 00:15.10 -- Bracknell & Wokingham
2 KELLY ONAY Lindsay (1967) (H ) 00:17.11 -- Wantage SC
3 FRIEND Kerry (1969) (H ) 00:20.00 -- EXE Masters
4 DAWE Julia (1965) (H ) 00:21.14 -- Redhill & Reigate Swimming Clu

Event: 21. 25m Butterfly 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
-- PATEL Jacqueline (1960) (I ) DSQ -- Spencer Swim Team

Event: 22. 25m Butterfly 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (A ), 18 to 24

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JENNER Jacob (2003) (A ) 00:13.78 -- Ryde Swimming Club
2 MACAULEY-CONWAY CONOR (2002) (A ) 00:21.71 -- Kingston Royals

Event: 22. 25m Butterfly 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (C ), B

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BARBER Matthew (1994) (C ) 00:13.82 -- West Wight Swimming Club

Event: 22. 25m Butterfly 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PUTANS Jevgenijs (1982) (E ) 00:14.06 -- Bracknell & Wokingham

Event: 22. 25m Butterfly 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (F ), O

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOSFORD Mark (1978) (F ) 00:15.92 -- Wantage SC
2 ROBST Marcus (1975) (F ) 00:18.72 -- Chichester Cormorants

Event: 22. 25m Butterfly 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCCLINTOCK Mark (1973) (G ) 00:16.37 -- Wantage SC

Event: 22. 25m Butterfly 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GOMEZ MATTHEW (1966) (H ) 00:14.79 -- KIDDLINGTON & GOSFORD

Event: 22. 25m Butterfly 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WRIGHT Terry (1961) (I ) 00:16.73 -- Bracknell & Wokingham

Event: 22. 25m Butterfly 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (K ), K

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DOYLE Paul (1953) (K ) 00:18.93 -- West Wight Swimming Club
2 KEEN Michael (1953) (K ) 00:25.61 -- Guildford City

Event: 23. 200m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (B ), A

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MARTIN Kathryn (1998) (B ) 03:25.26 158 Bracknell & Wokingham

Event: 23. 200m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (C ), B

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOLDING Rebecca (1993) (C ) 03:10.76 197 Poole Swimming Club

Event: 23. 200m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (D ), C

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KERRIGAN Laura (1985) (D ) 02:44.31 309 Spencer Swim Team

Event: 23. 200m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BATES Wendy (1982) (E ) 02:44.91 306 Seagulls Swimming Club

Event: 23. 200m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ADDISON Deborah (1970) (G ) 02:30.91 399 Farnham SC
2 COOMBS Andrea (1974) (G ) 02:49.64 281 Farnham SC

Event: 23. 200m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KELLY ONAY Lindsay (1967) (H ) 02:45.59 302 Wantage SC
2 COOKE Laura (1965) (H ) 02:56.60 249 Bracknell & Wokingham
3 BAYNTON Clair (1965) (H ) 03:04.70 218 Bracknell & Wokingham
4 FRIEND Kerry (1969) (H ) 03:14.09 187 EXE Masters
5 DAWE Julia (1965) (H ) 03:35.80 136 Redhill & Reigate Swimming Clu

Event: 23. 200m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BROOKS Janine (1963) (I ) 02:38.43 345 Farnham SC
2 PATEL Jacqueline (1960) (I ) 04:19.09 78 Spencer Swim Team

Event: 23. 200m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (J ), J

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
-- MOORE Claire (1955) (J ) DNS -- Bracknell & Wokingham

Event: 23. 200m Freestyle, Female, 03/02/2024 Age Group result (N ), N

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BALL Jenny (1938) (N ) 04:26.96 72 Ryde Swimming Club

Event: 24. 200m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (A ), 18 to 24

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LACEY Zachary (2000) (A ) 03:06.97 150 Seaclose Swimming Club
2 MACAULEY-CONWAY CONOR (2002) (A ) 03:21.12 120 Kingston Royals

Event: 24. 200m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (C ), B

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SCOTT James (1991) (C ) 02:41.39 233 Basingstoke Blue Fins

Event: 24. 200m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PUTANS Jevgenijs (1982) (E ) 02:41.28 233 Bracknell & Wokingham

Event: 24. 200m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (F ), O

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JOHNSON Richard (1978) (F ) 02:33.30 272 Chichester Cormorants
2 HOSFORD Mark (1978) (F ) 02:40.34 238 Wantage SC

Event: 24. 200m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ADAMS Greg (1972) (G ) 02:22.61 338 Bracknell & Wokingham

Event: 24. 200m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 REED Julian (1965) (H ) 03:10.79 141 City of Milton Keynes

Event: 24. 200m Freestyle, Male, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WRIGHT Terry (1961) (I ) 02:49.60 201 Bracknell & Wokingham
2 PENNY Vincent (1961) (I ) 02:56.19 179 West Wight Swimming Club

Event: 25. 100m Butterfly, Female, 03/02/2024 Age Group result (B ), A

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COLLINS Bethany (1999) (B ) 01:12.31 441 HAILSHAM SC

Event: 25. 100m Butterfly, Female, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JANNAWAY Kelli (1981) (E ) 01:18.79 341 Wantage SC

Event: 26. 100m Butterfly, Male, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PUTANS Jevgenijs (1982) (E ) 01:16.25 257 Bracknell & Wokingham

Event: 26. 100m Butterfly, Male, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GOMEZ MATTHEW (1966) (H ) 01:20.24 220 KIDDLINGTON & GOSFORD

Event: 26. 100m Butterfly, Male, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WRIGHT Terry (1961) (I ) 01:28.09 166 Bracknell & Wokingham

Event: 27. 50m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (B ), A

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SUSSMES Imogen (1995) (B ) 00:44.54 192 Ryde Swimming Club
2 MARTIN Kathryn (1998) (B ) 00:52.49 117 Bracknell & Wokingham

Event: 27. 50m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (D ), C

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOLMES Kim (1986) (D ) 00:37.34 326 Ryde Swimming Club

Event: 27. 50m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JANNAWAY Kelli (1981) (E ) 00:35.44 381 Wantage SC
2 BATES Wendy (1982) (E ) 00:41.66 234 Seagulls Swimming Club
3 YENDOLE Karen (1980) (E ) 00:44.29 195 Poole Swimming Club
-- HALLITT Tahlia (1982) (E ) DNS -- Havant & Waterlooville

Event: 27. 50m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (F ), O

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 RACSTER Sue (1975) (F ) 00:42.61 219 Poole Swimming Club
2 WARD Maria (1975) (F ) 00:52.92 114 Isle of Wight Marlins

Event: 27. 50m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DAVISON Sarah (1973) (G ) 00:40.91 247 Mid-Sussex Marlins

Event: 27. 50m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COOKE Laura (1965) (H ) 00:38.90 288 Bracknell & Wokingham
2 KELLY ONAY Lindsay (1967) (H ) 00:40.17 261 Wantage SC
3 FRIEND Kerry (1969) (H ) 00:45.73 177 EXE Masters
4 BAYNTON Clair (1965) (H ) 00:45.94 175 Bracknell & Wokingham

Event: 27. 50m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CALLAWAY Lynda (1962) (I ) 00:48.72 146 Bracknell & Wokingham
2 PATEL Jacqueline (1960) (I ) 01:24.00 28 Spencer Swim Team

Event: 27. 50m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (J ), J

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MOORE Claire (1955) (J ) 00:50.51 131 Bracknell & Wokingham

Event: 27. 50m Backstroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (N ), N

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BALL Jenny (1938) (N ) 01:06.18 58 Ryde Swimming Club

Event: 28. 50m Backstroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (A ), 18 to 24

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MACAULEY-CONWAY CONOR (2002) (A ) 00:58.40 58 Kingston Royals

Event: 28. 50m Backstroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (C ), B

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 POOK Ryan (1994) (C ) 00:32.33 342 Brighton Dolphins

Event: 28. 50m Backstroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PUTANS Jevgenijs (1982) (E ) 00:38.50 202 Bracknell & Wokingham

Event: 28. 50m Backstroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (F ), O

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ERIKSSON Trent (1978) (F ) 00:37.37 221 Seaclose Swimming Club
2 ROBST Marcus (1975) (F ) 00:48.58 100 Chichester Cormorants

Event: 28. 50m Backstroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ADAMS Greg (1972) (G ) 00:35.13 266 Bracknell & Wokingham

Event: 28. 50m Backstroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SUSSMES Matthew (1964) (I ) 00:35.61 255 Ryde Swimming Club
2 POPOV Nicolas (1961) (I ) 00:39.98 180 West Wight Swimming Club
3 WRIGHT Terry (1961) (I ) 00:41.83 157 Bracknell & Wokingham

Event: 28. 50m Backstroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (K ), K

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRIS Graham (1951) (K ) 00:41.65 159 West Wight Swimming Club
2 DOYLE Paul (1953) (K ) 00:52.42 80 West Wight Swimming Club

Event: 29. 100m Breaststroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (B ), A

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CRITCHLEY Paige (1995) (B ) 01:24.39 410 Poole Swimming Club

Event: 29. 100m Breaststroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JENDEN Karen (1970) (G ) 01:29.07 348 Bracknell & Wokingham
2 COOMBS Andrea (1974) (G ) 01:46.92 201 Farnham SC
3 DOGGART Nike (1972) (G ) 02:01.30 138 Guildford City

Event: 29. 100m Breaststroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KELLY ONAY Lindsay (1967) (H ) 01:46.67 203 Wantage SC
2 DAWE Julia (1965) (H ) 01:53.34 169 Redhill & Reigate Swimming Clu

Event: 29. 100m Breaststroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PATEL Jacqueline (1960) (I ) 02:15.83 98 Spencer Swim Team

Event: 29. 100m Breaststroke, Female, 03/02/2024 Age Group result (J ), J

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
-- MOORE Claire (1955) (J ) DNS -- Bracknell & Wokingham

Event: 30. 100m Breaststroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (A ), 18 to 24

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARNESS Alexander (2003) (A ) 01:21.15 321 Chichester Cormorants

Event: 30. 100m Breaststroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PUTANS Jevgenijs (1982) (E ) 01:15.97 392 Bracknell & Wokingham

Event: 30. 100m Breaststroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCCLINTOCK Mark (1973) (G ) 01:24.25 287 Wantage SC

Event: 30. 100m Breaststroke, Male, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WRIGHT Terry (1961) (I ) 01:42.00 162 Bracknell & Wokingham

Event: 31. 4x50m IM Relay, Female 120+ yrs, 03/02/2024

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 Seaclose 02:39.69 -- Seaclose Swimming Club

Event: 32. 4x50m IM Relay, Female 160+ yrs, 03/02/2024

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 Bracknell & Wokingham A 03:13.64 -- Bracknell & Wokingham

Event: 33. 4x50m IM Relay, Male 120+ yrs, 03/02/2024

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 Brighton Dolphins 02:01.18 -- Brighton Dolphins

Event: 35. 4x50m IM Relay, Mixed 120+ yrs, 03/02/2024

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 Ryde 02:24.12 -- Ryde Swimming Club
2 Seaclose 02:26.07 -- Seaclose Swimming Club

Event: 36. 4x50m IM Relay, Mixed 160+ yrs, 03/02/2024

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 Bracknell & Wokingham A 02:15.63 -- Bracknell & Wokingham
2 Wantage White Horses 02:20.25 -- Wantage SC
3 Seaclose 02:37.96 -- Seaclose Swimming Club

Event: 37. 25m Freestyle 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (B ), A

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 STOCKBRIDGE Emma (1995) (B ) 00:15.61 -- Seaclose Swimming Club
2 SUSSMES Imogen (1995) (B ) 00:16.64 -- Ryde Swimming Club

Event: 37. 25m Freestyle 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (C ), B

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCLAUGHLIN Jade (1993) (C ) 00:17.34 -- Seaclose Swimming Club
2 MONTAGUE Carelene (1991) (C ) 00:18.21 -- Seaclose Swimming Club
3 HOLDING Rebecca (1993) (C ) 00:18.24 -- Poole Swimming Club

Event: 37. 25m Freestyle 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (D ), C

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BROOMAN Rosie (1989) (D ) 00:14.84 -- Seaclose Swimming Club

Event: 37. 25m Freestyle 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JANNAWAY Kelli (1981) (E ) 00:14.05 -- Wantage SC
2 BATES Wendy (1982) (E ) 00:15.87 -- Seagulls Swimming Club
-- HALLITT Tahlia (1982) (E ) DNS -- Havant & Waterlooville

Event: 37. 25m Freestyle 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (F ), O

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WARD Maria (1975) (F ) 00:18.63 -- Isle of Wight Marlins

Event: 37. 25m Freestyle 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DOGGART Nike (1972) (G ) 00:18.80 -- Guildford City

Event: 37. 25m Freestyle 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COOKE Laura (1965) (H ) 00:14.70 -- Bracknell & Wokingham
2 KELLY ONAY Lindsay (1967) (H ) 00:15.56 -- Wantage SC
3 FRIEND Kerry (1969) (H ) 00:16.86 -- EXE Masters

Event: 37. 25m Freestyle 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PATEL Jacqueline (1960) (I ) 00:25.09 -- Spencer Swim Team
-- CALLAWAY Lynda (1962) (I ) DNS -- Bracknell & Wokingham

Event: 37. 25m Freestyle 'Dash', Female, 03/02/2024 Age Group result (J ), J

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 REED Margaret (1958) (J ) 00:15.41 -- South Beds Masters
2 MOORE Claire (1955) (J ) 00:18.24 -- Bracknell & Wokingham

Event: 38. 25m Freestyle 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (A ), 18 to 24

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JENNER Jacob (2003) (A ) 00:12.52 -- Ryde Swimming Club
2 MACAULEY-CONWAY CONOR (2002) (A ) 00:17.97 -- Kingston Royals

Event: 38. 25m Freestyle 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (E ), D

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PUTANS Jevgenijs (1982) (E ) 00:12.96 -- Bracknell & Wokingham

Event: 38. 25m Freestyle 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (F ), O

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ERIKSSON Trent (1978) (F ) 00:14.08 -- Seaclose Swimming Club
2 HOSFORD Mark (1978) (F ) 00:14.48 -- Wantage SC
3 ROBST Marcus (1975) (F ) 00:15.45 -- Chichester Cormorants

Event: 38. 25m Freestyle 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (G ), P

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ADAMS Greg (1972) (G ) 00:12.86 -- Bracknell & Wokingham
2 MCCLINTOCK Mark (1973) (G ) 00:14.98 -- Wantage SC

Event: 38. 25m Freestyle 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (H ), G

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GOMEZ MATTHEW (1966) (H ) 00:13.96 -- KIDDLINGTON & GOSFORD

Event: 38. 25m Freestyle 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (I ), H

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WRIGHT Terry (1961) (I ) 00:14.83 -- Bracknell & Wokingham

Event: 38. 25m Freestyle 'Dash', Male, 03/02/2024 Age Group result (K ), K

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRIS Graham (1951) (K ) 00:14.90 -- West Wight Swimming Club
2 DOYLE Paul (1953) (K ) 00:17.71 -- West Wight Swimming Club